Düğün dönüşü facia! Tekne battı, en az 103 kişi öldü

Batı Afrika ülkesi Nijerya’da Niger eyaletindeki bir düğünden Kwara eyaletine dönen davetlileri taşıyan tekne kaza yaptı. Kazada en az 103 kişi hayatını kaybetti.

Le Monde gazetesinin AFP’den aktardığına göre, tekne kazasıyla ilgili açıklama yapan eyalet polisi ve valilik kazanın sebebi hakkında bilgi paylaşmadı.

Kwara Eyalet Polis Sözcüsü Okasanmi Ajayi, AFP’ye verdiği demeçte, “Şu ana kadar 103 kişinin hayatını kaybettiğini, 100’den fazla kişinin kurtarıldığını tespit ettik. Arama-kurtarma çalışmaları sürüyor. Dolayısıyla, ölü sayısı artabilir” dedi.

Öte yandan, Reuters haber ajansı da konuyla ilgili haberinde tekne kazasında 50’den fazla kişinin öldüğünü duyurdu.

‘TEKNE AĞACA ÇARPARAK BATTI’ İDDİASI

Anadolu Ajansı ise kazaya ilişkin haberinde teknenin Niger Nehri’nde bir ağaca çarparak battığı bilgisini paylaştı. Kwara Eyaleti Valisi AbdulRahman AbdulRazaq da olaydan duyduğu derin üzüntüyü dile getirerek kazada kaybolanların sağ kurtulmasına yönelik temennisini aktardı ve kurtarma çalışmalarını takip etmeye devam edeceğini ifade etti.

Nijerya’da yağış sezonunda nehirlerde zaman zaman tekne kazaları yaşanıyor. Son olarak mayıs ayında ülkenin Sokoto eyaletinde yolcu taşıyan teknenin batması sonucu 15 kişi yaşamını yitirmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir